Новини

Новини організації, ділові новини та події

Відбувся вебінар: "Кваліфікаційні центри: інструмент для підтвердження кваліфікацій та визнання самоосвіти. Можливості / переваги для роботодавців та працівників"

Діюча програма релокації підприємств, започаткована за ініціативи Кабінету Міністрів, у якій ФРУ бере активну участь, є ефективною, але потребує нагального вирішення ситуація з забезпеченням персоналом, кваліфікованими робітниками підприємств, які вже розпочали свою роботу або продовжують роботу в безпечних регіонах країни.

Під час релокації частина працівників залишається на місцях, тому підприємства з метою швидкого запуску та відновлення своєї роботи потребують укомплектації персоналом з необхідними документами за затребуваними професіями та видами робіт.

Багато працівників залишилися без роботи, втрачені документи, які підтверджують певну професійну кваліфікацію.

Є також велика кількість людей, котрі володіють вміннями і навичками певної професії, які вони здобули на виробництві чи самостійно. Однак, ці люди не мають підтвердженої професійної кваліфікації, не мають документа, який дає право офіційно працевлаштуватися або виконувати певні види робіт.

Присвоєння/підтвердження в кваліфікаційних центрах професійних кваліфікацій, здобутих неформальним шляхом, в т.ч. через самостійне навчання, є тим швидким рішенням з наповнення ринку праці затребуваними працівниками, на яке чекає роботодавець.

Федерація роботодавців України спільно з Національним агентством кваліфікацій продовжує серію вебінарів, на яких допомагають роботодавцям ефективно використовувати можливості Національної системи кваліфікацій.

За участі більш ніж 115 представників роботодавців, державних та громадських установ, організацій, закладів освіти, галузевих асоціацій, профільних медійних установ та інших зацікавлених сторін відбувся черговий вебінар «Кваліфікаційні центри: інструмент для підтвердження кваліфікацій та визнання самоосвіти. Можливості/переваги для роботодавців та працівників».

ТОП спікер від Національного агентства кваліфікацій – членкиня НАК Інна Осадчук. Модератор – Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Серед головних переваг для роботодавців від створення кваліфікаційного центру, Інна Осадчук відзначила: розуміння реальної картини наявних у працівників професійних компетентностей, скорочення часу на «отримання» кваліфікованого працівника, зокрема, зменшення витрат на навчальні процеси, можливість залучення працівника для виконання окремих робіт (часткові кваліфікації) на підставі отриманих документів.

Щодо переваг працівників, то Інна Осадчук виокремила: отримання документа для офіційного працевлаштування, швидке просування щодо професійного зростання, вищий рівень заробітної плати та емоційне задоволення від самореалізації в межах професії.

Під час вебінару було надано загальну інформацію про порядок акредитації кваліфікаційних центрів, їх законодавчу базу, хто може бути засновником, які є вимоги до кваліфікаційних центрів та як правильно підготувати документи на акредитацію.

Також Федерація роботодавців спільно з Національним агентством кваліфікацій проводять індивідуальні консультаційні зустрічі для підприємств. Під час таких зустрічей роботодавці можуть поставити питання, які турбують, отримати детальні роз’яснення щодо професійних стандартів, часткових кваліфікацій та інші відповідні питання.

Федерація роботодавців продовжить роботу щодо проведення вебінарів та інших заходів задля роз’яснення підприємствам та отримання дієвих механізмів регулювання системи професійних кваліфікацій відповідно до поточних та перспективних потреб економіки і ринку праці.

001

002