Новини

Новини організації, ділові новини та події

Комітет ВР з питань податкової політики підтримав за основу законопроекти #8298 та #8299 щодо податкових пільг для промисловості

Сьогоднi Комітет з питань податкової політики підтримав за основу законопроекти #8298 та #8299 щодо податкових пільг для промисловості.

Основні новації:

  ⁃ Звільнення імпорту для властного виробництва обладнання та комплектуючих від ПДВ та мита;

  ⁃ Звільнення від ПДВ та мита обладнання для професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, за допомоги якого здійснюють підготовку кадрів для підприємств, для забезпечення освітньої діяльності;

  ⁃ Особливості оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування залізної руди на період воєнного стану;

  ⁃ Звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на територіях бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях;

  ⁃ Звільнення від рентної плати за спеціальне використання води енергогенеруючими компаніями;

  ⁃ Віднесення електронної марки та цифрової поштової марки до об’єктів, які не підлягають оподаткуванню.

Розгляд планується в залі на найближчому засіданні.

Нагадаємо, в цілому ми підтримали цю законотворчу ідею.

На робочiй групi, що засідала днями, ми запропонували дещо розширити перелік таких комплектуючих (зокрема, було згадано «джерела лазерного випромінювання» як надважливу комплектуючу для виробництва високотехнологічних верстатів лазерної обробки металів).

Крім того, заявили про необхідність врегулювання питання активів, що знаходяться на окупованій території або на території бойових дій та над якими втрачено контроль.

Запропонували, щоб для цілей оподаткування ці активи не вважалися такими, що не використовуються у господарській діяльності, та податкові зобов`язання з ПДВ на суму вартості знецінених оборотних активів не повинні нараховуватись.

Також наголосили, що невирішеною залишається проблема наших підприємств-експортерів, які до 24.02.2022 поставили товари контрагентам з держав – агресорів та не отримали коштів за такі поставки.

Згідно з чинним законодавством таким підприємствам-експортерам загрожує відповідальність за неповернення валютної виручки, яку вони об’єктивно не можуть отримати.

При цьому аналогічні проблеми імпортерів, які до 24 грудня п.р. на умовах передоплати придбавали продукцію у продавців з держав-агресорів законодавчо врегульовано ще 12.05.2022 з прийняттям Закону України №2260.

Голова Комітету Данило Гетманцев повністю підтримав останню нашу пропозицію та сказав, що готовий до дискусії по двом першим.